top of page
חיפוש

הצבעים הנבחרים לשנת 2019

כתבה מס' 1 בסדרת הצבע


מדי שנה, ענקיות ייצור הצבע בעולם מפרסמות את הגוון הנבחר לשנה שתבוא – גוון שצפוי להשתלט על תעשיית העיצוב, אם זה עיצוב פנים, אופנה או עיצוב מוצר. במהלך השנה אנחנו נראה יותר ויותר מעצבים וחברות שמשלבים את הגוון הטרנדי בעשייה שלהם. אין ספק שזהו מהלך שיווקי מחושב, אך אין לבטל את האתגר המקצועי העומד בפני המעצבים: להשתמש באותו חומר גלם (הצבע במקרה זה) אבל לתת טוויסט ייחודי מרענן ולבלוט על פני המתחרים.


אז מה מצפה לנו בשנת 2019?


חברת הצבעים האמריקאית "Pantone" הכריזה על צבע הקורל החי כגוון הנבחר לשנה הקרובה. זוהי לא הפעם הראשונה, שהחברה בוחרת בצבע בולט לקוח מן הטבע, המביא איתו אסוציאציות ישירות של ה"דבר האמיתי".כאשר אנו בוחנית אפשרויות שימוש בגוון כו מיוחד בעיצוב אדריכלי, יש לזכור כי המינון הוא המפתח. האם מדובר בצביעה של קיר משמעותי בחלל או רהיט בודד או רק ידית של ארון? דבר נוסף שיש לקחת בחשבון: כל צבע מביא איתו את הצבעים המשלימים שלו! ייתכן שתתחברו דווקא אליהם, והגוון הנבחר ייתן רק דגש קטנטן בצורת אביזר עיצובי.צבעים מנוגדים הם צבעים הנמצאים זה מול זה במעגל הצבעים

חברה אמריקאית אחרת, גם מהמובילות בשוק – "Benjamin Moore" בחרה דווקה בצבע אפור בהיר – גוון שקט ומתוחכם, המשדר יוקרה ורוגע.שימוש בקשת גוונים אפורים לרוב יכוונו אותנו אל שימוש נרחב יותר בצבע: גוון אפור כרקע (קירות), ריהוט גדול ועוד. אך לא חייבים לעצור בשימוש המקובל: תמשיכו אותו מרהיט אל הקיר, תעלו איתו לתקרה, תחזרו עליו בקצב מיוחד או שתהפכו אותו לגרפיקה ייחודית.


חברת "טמבור" הישראלית, בוחרת השנה בגוון ירוק מנטה אפרפר. גוון מתוחכם המשלב תחושה טבעית קלילה עם אפור מעושן, שיידע לתת רקע מצויין ולא משתלט. ההצלחה בבחירת גוון זה – היא במגוון השימושים והסגנונות, אליהם ניתן להתאים אותו.חברת "נירלט" הישראלית, עשתה השנה צעד נועז יותר ובחרה בגוון כחול-ירוק וקראה לו "גוון בין שמים למים". גוון בולט שמתאים להיות הצבע המשלים של בחירת השנה של חברת "Pantone", מה שניתן לראות בבירור בתמונה המייצגת של החברה. גוון זה בהחלט נולד לבלוט ולהדגיש ולכן גם כאן המינון הוא המפתח לחלל מאוזן.צבעים טרנדיים – יתרונות וחסרונות:


נתחיל מהחסרון המוכר לכולם: טרנדים עוברים עם הזמן. אז יש לי משהו להוסיף לזה: כל דבר עובר עם זמן ודורש חידוש. צובעים את הבית פעם ב-5 שנים (או אפילו פחות), מחליפים ריהוט לפי צורך או כי סתם כי נמאס.. משנים את החדר לילד שגדל.. במילים אחרות: השינוי יגיע בכל מקרה ולכן אין מה לחשוש מטרנד שיכנס לפרק זמן מסויים ובמינון שמתאים באופן אישי.


היתרון הבולט בנושא הטרנדים הוא מגוון המוצרים, הנפתח לפנינו. קל הרבה יותר להתאים מוצרים טרנדיים לשילוב שאנחנו בוחרים לייצר. תזכרו: בסופו של דבר העיצוב שלנו מכתיב לאיזה כיוון הכל יילך. החוכמה היא לדעת לבחור בפינצטה את הפריטים ולהציב אותם על רקע רעיון מאחד.


#צבעהשנה #צבעהשנה2019 #גווןהשנה2019 #טרנד #צבעטרנדי #גווןטרנדי #טמבור #נירלט #צבע #צבעקיר #גוון #גווןקיר #עיצובפנים #אדריכלות #עיצובדירה #עיצובבית #תכנוןביתפרטי #אדריכלית #מעצבתפנים #הוםסטיילינג #משרדאדריכלים #עיצובמטבח #עיצובסלון #עיצובחדרשינה #עיצוב #חדריילדים #תכנוןריהוט #תכנוןשיפוץ #טיפיםלעיצוב #בלוג #בלוגעיצובפנים #בלוגשיפוצים #איךלעצבאתהבית #אדריכלאומעצב #תכניתאדריכלית #תכניותלביצוע #תכניותעבודה #פריסותקרמיקה #סטייל #יוקרה #עיצוביוקרתי #עיצובמודרני #אדריכליתבאיזורהמרכז #אדריכליתבאיזורהדרום #עיצובביתעסק #שינויידיירים #פורוםעיצובפנים #פורוםאדריכלות

Comments


bottom of page